Anderson Silva czuje się wolny po odejściu z UFC

Anderson Silva, fot. Instagram

45-letni Anderson Silva za pośrednictwem mediów społecznościowych wydał oświadczenie w którym skierował kilka gorzkich słów w kierunku organizacji UFC i Dany White’a, za to, że chcieli wymusić na Brazylijczyku emeryturę.

Anderson Silva po 14 latach zakończył współpracę z UFC. Wieloletni mistrz wagi średniej, który w latach 2006-2012 nie przegrał żadnej walki, został zwolniony z kontraktu. Brazylijczyk ostatnią swoją walkę dla największej organizacji MMA na świecie stoczył 31 października br. na gali UFC Fight Night 181 na której w walce wieczoru pokonał go Amerykanin Uriah Hall (16-9). Po tym pojedynku szef UFC Dana White stwierdził, że Silva powinien zakończyć swoją karierę. Od momentu porażki z Chrisem Weidmanem w 2013 roku, „The Spider” wygrał tylko jedną walkę (z Derekiem Brunsonem w 2017 roku po jednogłośnej decyzji sędziów) i siedem razy przegrywał. Walka z Nickiem Diazem na UFC 183 otrzymała status „No Contest”.

Silva za pośrednictwem mediów społecznościowych wydał oświadczenie w którym napisał, że teraz czuje się wolny i w dalszym ciągu zamierza walczyć:

„Cześć wszystkim. Nie chciałem poruszać tego tematu, głównie dlatego, że jestem na wakacjach, ale jak to mówią „umowa to umowa”. Chcę coś wyjaśnić swoim fanom: to jest moment radości i wdzięczności. Czuję się wolny po tym, jak oni próbowali wymusić moją emeryturę. Kocham i zawsze kochałem to, co robię, wygrana i przegrana są częścią tego sportu, to nie ma absolutnie nic wspólnego z wiekiem, popełniłem błędy techniczne i przegrałem, ale nie straciłem tego, co najważniejsze, woli i pragnienia, aby nadal robić to, co kocham, nadal mam duszę wojownika i ten płomień w moim sercu, który mnie motywuje i jestem pełen wiary, że mogę nadal walczyć na bardzo wysokim poziomie. Wykorzystuję ten moment, aby przemyśleć moją karierę i zaplanować kolejne kroki. Bądźcie czujni!”.

ZOBACZ:  Aleksandar Rakić ​​ma nadzieję, że Israel Adesanya zostanie mistrzem wagi półciężkiej, aby mógł go zdetronizować
@spiderandersonsilva Instagram
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten tematx
()
x