Szef Bellator MMA Scott Coker mówi gdzie i kiedy chciałby, żeby Fedor Emelianenko stoczył swoje pożegnalne walki

Fedor Emelianenko, fot. Bellator MMA

Legendarny były wieloletni mistrz wagi ciężkiej nieistniejącej już organizacji Pride, Fedor Emelianenko, we wrześniu skończył już 44 lata. Przed światową pandemią koronawirusa prezes Bellator MMA Scott Coker mówił o „pożegnalnym tourne” Rosjanina, któremu pozostały dwie walki w kontrakcie.

I chociaż, że mogliśmy i możemy oglądać gale Bellatora tak samo jak UFC bez udziału publiczności w czasie pandemii, nie widzieliśmy jeszcze powrotu „Ostatniego cesarza”, po części dlatego, że nie jest to sposób, w jaki Coker chce pożegnać legendarnego wojownika.

„Naprawdę chciałbym, aby Fedor Emelianenko [Fiodor Jemieljanienko] stoczył swoją pożegnalną walkę nie tylko przed urzędnikami, trenerami i bez udziału publiczności” – powiedział niedawno Coker portalowi MMA Junkie.

„Chcę, aby Fedor zakończył karierę przed 30 000 ludzi w Moskwie, szczerze mówiąc, na pierwszej gali Bellator MMA w Rosji. Zróbmy walkę w Moskwie. Dla niego, syn marnotrawny powraca. Fedor jest największym wojownikiem wszechczasów, a teraz wraca do domu, założy rękawice i odejdzie na emeryturę” – dodał Coker.

Szczepionki na COVID-19 pojawiają się już online w większości rozwiniętych krajów, dając nadzieję, że pandemia wkrótce minie, a życie wróci do czegoś przypominającego normalność. Dlatego w tym momencie Coker uważa, że ​​najlepiej będzie się jeszcze wstrzymać i dać Fedorowi taki rodzaj pożegnania, na jaki zasługuje – najlepiej w domu w Rosji na debiutanckiej gali Bellator MMA w tym kraju.

Gala z udziałem Fedora byłaby nie tylko jego pożegnaniem, ale także pozwoliła by zaprezentował się utalentowanym zawodnikom z Rosji, którzy walczą w Bellatorze.

„Nie tylko on by walczył [Fedor], ale wszyscy faceci, których mamy, jak (mistrz wagi półciężkiej Vadim) Nemkow [Wadim Niemkow] i jak (Anatoly) Tokov [Anatolij Tokow] i wszyscy ci wielcy wojownicy z Moskwy, którzy walczą o pas Bellatora, byliby na karcie. I może zrobimy tam galę „Rosja kontra świat” i pokażemy także kilku zawodników z Europy” – powiedział Coker. „Będziemy mieli wspaniałe wydarzenie” – dodał.

ZOBACZ:  KSW 54: Izu Ugonoh vs Quentin Domingos - Trailer

Fedor Emelianenko dla Bellator MMA walczy od 2017 roku. Swoją pierwsza walkę w tej organizacji przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Mattem Mitrione. Łącznie stoczył tam 5 walk z czego 3 wygrał. Pokonał takich zawodników jak Quinton „Rampage” Jackson, Chael Sonnen i Frank Mir. Przegrał z wyżej wymienionym Mitrione i Ryanem Baderem.

Fedor Emelianenko nokautuje w pierwszej rundzie Chaela Sonnena na gali Bellator 208:

Fedor Emelianenko nokautuje w pierwszej rundzie Chaela Sonnena na gali Bellator 208
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten tematx
()
x